OTSING
  Stragendo tutvustab erinevaid saarepuidu liike
02.04.2018

Eelmises artiklis selgitasime, mille poolest erinevad tamm ja saar ning tutvustasime saarepuu eeliseid. Selles artiklis tutvustame aga erinevaid saarepuidu liike, mida tehes püüame sellele mitte liiga teaduslikult läheneda. Tavalugejal pole ka dendroloogia käsiraamatutest eriti abi ning vaevalt aitab see kaasa ka interjööri loomisel.


* Ukraina valgest saarest interjöör. Firma Woodwerk, Ukraina, Kiiev.

Oluline on selgitada, millist saarepuitu müüakse täna Eestis. Toome välja kolm päritolu regiooni.

1. AmeerikaSaar kasvab Ameerika idaosas. Puit on külluslik, värv ühtlane hele-kollane. Seda müüakse laudadeks saetuna ja paneelidena. Kuna Ameerika saart transporditakse pikkade vahemaade tagant, on see sageli alternatiividest kallim.

2. Ukraina

Ukraina saare valik on suur, sellepärast toome välja eraldi grupid.
* Harilik euroopa saarSee puu kasvab Kesk - Ukrainas. Värvitekstuur on mitmekesine, kuid mitte kontrastne. Üldiselt on puit kollane üleminekuga pruunidele toonidele, samuti võib olla roosakas-hall. Saar kasvab kiiresti ning temal on vähe oksi - see võimaldab valmistada pikki toorikuid ilma loomulike defektideta.

* Musta-valgekirju saarSee puu kasvab peamiselt Lääne - Ukrainas. Teda iseloomustab värvide järsk ja kontrastne üleminek - kollasest pruuniks. Selle põhjuseks on asjaolu, et puul on suur tuum, mis on pruun. Välimine osa on kollane, seepärast on ta odavam alternatiiv kontrastsele pähklipuule. Nagu tavalisest euroopa saarest, saabi ka musta-valge kirjust saarest valmistada pikki detaile.

* Valge saar (helekollane)See on hinnatuim materjal kõigist saareliikidest. Kui puiduettevõttes sorteeritakse materjal värvi järgi, saab välja valida ainult heledat materjali. Ukraina valge saar meenutab Ameerika oma, kuid erinevus seisneb toonis - Ukraina puu on heledam ja kõrgema tangentsiaalse tekstuuriga. Hinna poolest on selline puit Ameerika omast odavam, kuid kallim teistest liikidest.

3. Eesti, SoomeJah, ka Eestis leidub saart ja temast valmistatakse mööblit, kuid Eestis raiutud koguseid ei anna võrrelda teiste riikidega. Puu, mis on kasvanud ja karastunud karmis põhjamaises kliimas, on eriline - sellel on ühtlasem värv (vähem kontrastne), on hallikas ja ühtlasema tekstuuriga. Kui hindate loomulikku puitu, siis Eestis kasvanud puu aitab interjööri suurepäraselt täiustada.

Kõige tähtsam - ükskõik millise saarepuidu valite, on see kindel valik.
Laia valiku Ukraina saarepuidu materjali leiate firmast Stragendo OÜ.


Stragendo OÜ
www.stragendo.ee
Facebook
 
Firmainfo
  Stragendo ehitus- ja mööblipuit

Telefon: 621 0935, 5556 0034, 5566 6158
Faks: 621 0935
E-mail: Saada kiri
WWW: www.stragendo.ee


Aadress: Suur-Sõjamäe põik 9, Tallinn 11415, Harjumaa
Reg. kood: 10717331
 
 
  Lisakontaktid:
Materjalide müük:
+ (372) 562 582 45
+ (372) 561 525 45

Partnerlus:
+ (372) 581 560 91

Trepid, mööbel, interjöör:
+ (372) 501 56 92
 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?


Soovitame
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880