OTSING
  Kevad on suurepärane aeg ruumile värskema ilme andmiseks saarepuidust sisustusdetailidega
28.03.2018

Kevad on traditsiooniliselt parim aeg ruumide värskendamiseks, remondi alustamiseks ja ümberkorraldusteks.Üks võimalus on kasutada ruumile uue ilme andmiseks puitu. Kui olete juba alustanud interjööri jaoks puidu valimist, siis Stragendo soovitab teha seda sel kevadel teistmoodi.
Kui rääkida "kõvast puidust", siis Eesti armastab tammepuitu. Eelkõige on see seotud traditsioonide ja sümboolikaga, mida tamm esindab. Samuti on teada-tuntud tamme kvaliteet ja omadused (välimus, värv, vastupidavus).


* Selles ruumis on kõik valmistatud tammepuidust

Euroopa tammevarud ei ole aga ammendamatud. Tamm kasvab sajandeid, aga nõudlus selle järele maailma turul kasvab aina kiiremini, tarbijate arv tõuseb pidevalt ning see põhjustab toormehinna tõusu. Selles olukorras soovitame aga mõelda tamme "noorema venna" - saare - peale.


* Saarepuust ja metallist kaasaegne töölaud

Miks nimetatakse saart tamme nooremaks vennaks?
Teaduslikus mõttes pole nad just kõige lähedamased sugulased. Tamm on pöökide (Fagaceae) perekonnast, saar aga oliivipuude (Oleaceae) perest. Kuid võrrelge tamme ja saare tekstuuri - isegi kogenud puussepp ei pruugi kohe aru saada kumb on kumb.
* Mis te arvate - kumb on kumb? Õige vastus - üleval tamm, all saar

Sama lugu on koostisega - saar on peaaegu sama tugev kui tamm (teatud parameetrite järgi isegi kõrgemate näitajatega). Sellepärast valmistatakse näiteks USAs saarepuidust pesapallikurikaid ja puitosi relvadele.

Saart on ka lihtsam töödelda, kuna tal on vähem oksi. See võimaldab valmistada pikemaid detaile, kasutades vähem metsamaterjali. Selle tulemusel kulub esemete valmistamiseks vähem ümarpalki. Näiteks saab saarest valmistada 3 meetrist lauda ilma oksakohtadeta.


* Ideaalne laud koosolekuteks

Saare naturaalne värv on kollane, sellega erineb ta tamme süngevõitu pruunist värvist, kuid nagu me teame, saab puidu tooni muuta. Ehituskauplustes leidub suur valik lakke, peitse ja õlisid, millega saab puidu tooni vastavalt vajadusele muuta.


* Halliks toonitud lauasahtlid sobivad hästi betooniga

Järgmises artiklis uurime täpsemalt saare liike, mida Eestis ja sealhulgas Stragendos müüakse.

Artiklis on kasutatud ettevõtte Woodwerk pilte, mis asub Kiievis ning suure osa projektidest viivad nad ellu just saarepuidust.

Stragendo OÜ
www.stragendo.ee
Facebook
 
Firmainfo
  Stragendo ehitus- ja mööblipuit

Telefon: 621 0935, 5556 0034, 5566 6158
Faks: 621 0935
E-mail: Saada kiri
WWW: www.stragendo.ee


Aadress: Suur-Sõjamäe põik 9, Tallinn 11415, Harjumaa
Reg. kood: 10717331
 
 
  Lisakontaktid:
Materjalide müük:
+ (372) 562 582 45
+ (372) 561 525 45

Partnerlus:
+ (372) 581 560 91

Trepid, mööbel, interjöör:
+ (372) 501 56 92
 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?


Soovitame
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880