OTSING
  Sobivaimad markiisid põhjamaa kliimasse
03.07.2015

Markiisid on hoone külge kinnitatud reguleeritava kaldega päikesekaitsevarjud, mille saab katuseks pea kohale välja ning uuesti kokku kerida. Sunoreki markiisid sobivad eriti hästi meie põhjamaisesse kliimasse, kuna on tugeva konstruktsiooniga ning kannatavad mõõdukat tuult ja kerget vihma.

„Sunoreki markiisidele on antud tuulekindluse sertifikaat – kõik üle 4,8 meetrised markiisid kannatavad kuni 10 m/s tuult, mis on Eesti kliimas üpris tavaline. Väiksemad kui 4,8 meetrit kannatavad kuni 20 m/s tuult,” ütleb Sunoreki aknakatete tootearendusjuht Tiina Tondi.Valikus ka vihmakindel markiis

Markiisi kaldenurk sõltub kasutusfunktsioonist. Suve keskpäevase päikese kaitseks sobib väiksem kaldenurk. Suurem kalle on sobivam aga madalama õhtuse päikese kaitseks, mida on meie kliimas rohkem. Sunoreki markiise on võimalik paigaldada kuni 60 kraadise nurga alla.
„Meil on ka üks täiesti vihmakindel mudel, millel on kaheastmeline kaldenurga reguleerimise võimalus. Esimene kaldenurk on väiksem ja teine suurem, nii et see moodustab markiisile vajadusel täisnurga. Nii varjab see eriti hästi õhtust päikest ja lisaks ei teki vihma ajal sinna veekotti, kuna vesi voolab markiisilt maha” kirjeldab Tondi. „Kui on ühe kaldega markiis, siis on suure vihma puhul veekoti tekkimise tõenäosus suurem ja markiis võib puruneda.” Lisaks on kahe kaldega markiis ruumilahenduselt väga praktiline. „Kui on suure kaldega markiis, siis ei mahu selle alt hästi läbi käima. Aga kaheastmelise kalde puhul on seal all palju ruumi ja ei löö pead ära.”
Markiiside materjalid on mustuse- ja veekindla teflon-kattega akrüülkangas või nano-kattega polüestekangas. Viimane on kümneaastase garantiiga väga vastupidav, õhem, paremini rullitav ja kergem, lisaks libedama pealispinnaga, mis annab sellele veel parema mustuse ja vee kaitse. Nano-kattega materjal on ka väga kvaliteetse värvipigmendiga. „Kui valgus sellest läbi paistab, jääb värvi erksus samaks. Kui ostad kollase markiisi, siis see särabki kollasena,” selgitab Tondi. Materjal on ka mittepleekiv.Markiise saab kinnitada igale seinale

Sunoreki markiise saab paigaldada peaaegu kõikidele seintele. „Näiteks on meil hästi välja töötatud soojustatud seina kinnituskomplekt, mis tagab selle, et markiis on tugevalt sellise seina küljes kinni ja ei hakka vajuma,” räägib Tondi. Markiisid kinnitatakse seina peale lahtiselt, poolkassetiga või kassetiga. Viimaste puhul läheb kogu kangas kasseti sisse ning ei kahjustu tuule ja päikese käes. Ilma kassetita markiisidele tuleks talvel peale panna kate. Kinnitamiskõrgus peaks olema selline, et kui markiis maksimaalse kaldega välja lasta, siis eesmine serv ei jääks millelegi – näiteks uksele või aknale – ette ning sealt mahuks alt läbi käima. Lisaks võiks valmis mõelda soovitud markiisi laius ja pikkus. „Teeme kuni 12 meetri laiuseid ja 58 m2 pindalaga markiise.” Lisaks on valikus külgmarkiisid, mis sobivad eriti hästi ridaelamuboksi terrassile külgsuunalise vaate varjamiseks ning vertikaalmarkiisid, mis sobivad hästi rõdudele.

Uuri lisa SIIT.

SUNOREK müügisalongid
Facebook
 
Firmainfo
  SUNOREK AS SALONGID

Telefon: 5329 2225, 5331 4117


 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?
Soovitame
LIISTUD KOGENUD MEISTRILT
Eksklusiivsed puidust põrandamaterjalid Hansafloorist
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880