OTSING
  Julge kasutada mustreid
15.07.2014

Suvine remondiaeg on parim aeg uue ilme loomiseks oma kodus. Remonti tehes mõtleme esmalt ikka: mis tooni? mis materjalid? kas see liiga ergas värv ei ole? või liiga julge muster ei ole?
Julged värvid ja mustrid oma sobilikkuses ongi ruumile ilme andjaks. Uuemad trendid lubavad väga julgeid ja kirkaid värvide ja mustrite mänge, mis annavad tooni ja hoiavad meeled erksamana ka talvisel ajal, kus saame rohkem energiat just siseruumidest.
Rahulike toonide armastajatele on tugevaks trendiks endiselt loodusest inspireeritud rahulikud toonid, tekstuurid ja jäljendatud mustrid.Toome teieni ideid mustrite kasutamisel nii koduaias, terassil kui ruumis seinakatete, lagede, põrandate, piltide, tekstiilide, aksessuaaride ja mööbli näol.

Õuesviibimine annab võimaluse näha looduse mustreid ja toone oma loomulikus ilus, andes neile veel omanäolisuse ja rõhutades erinevaid jooni ja toone. Miks mitte tuua need elemendid ka ruumidesse.
Piltidel ühe aiakujunduse näide liikudes ruumist välja mööda puude koridori peeglitega kujundatud hekialasse.

Terassil ja mujal istumiskohtas saab ergastada ilmet mustriliste tekstiilidega: patjadega, kardinatega, tekkidega, sekka ka mööbli, lillepottide, muude istutusaluste ja sisustuselementidega.

Ei ole ühtegi reeglit, mis kinnitaks, et kokku tohib sobitada ainult ühes stiilis mustrid, kaasaegsed ja omanäolised ilmed saab ka erinevaid stiile miksides.
Tapeetide näol on kõige lihtsam ja harjumuspärasem viis ruumi mustreid tuua. Suvisel ajal oleme oma meelelt veidi julgemate mustrite ja suvisemate värvide poolt. Mõtle oma lemmikvärvidele ja meeldivatele mustritele ja too nad endale lähemale. Seinakattele saab mustrit luua dekoratiivvärvidega, kasutades šabloone, seinakleebisetega või luues värvidega muster või pilt otse seinale. Ka must-valged mustrid on jäänud pikemaks trendiks.

Ideid elutubade mustriteks:

Kellel meist ei tuleks meelde koolis vesivärvidega värvimine. Vesivärvitehnikaga saab luua ühe või mitme värvitooni lõputut varjundite ja toon-toonide mängu nii tekstiilides, seinakatetes kui ka kunstis. Tulemus on väga omanäoline ja trendikas.


Ruumide kujundamisel unustame me sageli lagedele mõelda. Mõeldes avarusele ja võimalikult suurele valguse peegeldusele läbi valgusallika, valime me siiski valge või võimalikult heleda tooni lakke. Aga ka lagi võib olla just silmapaistvaks detailiks ruumis, miks mitte tuua lillede meri laemustriks loomaks romantikat ja elegantsi rahuliku seinatooni taustal. Kasutades geomeetrilisi mustreid laes, saame muuta lae kontuure ja luua juurde kõrgust, viia põrandakattelt mustri edasimäng lakke.

Moodne kunst või pilt seinal rõhutab interjööri eripära või on keskseks mustri- ja värvimänguks ruumis. Moes on šketsid, erinevate kunstide miksimine, graafika, suured lilled, julged värvid, looduslikud mustrid ja detailid. Kõrvuti võib esitleda kogu oma kunstivalikut erinevatest aegadest ja stiilidest mängides kogu ruumis "uue ja vana" kokkusobitamisega.

Ka vaibad võivad olla ilme andjaks ruumis. Tekstiilidega ja vaipadega mustrite loomine on kõige parem võimalus neid uuendada, välja vahetada. Kui suvine ja särtskas teema ära väsitab, saab uut ilmet luua tekstiile vahetades.


Geomeetrilised kujundid võivad sobida ka väikelapse tuppa.

Köögi kui kodu südame mustrite valimine on põnev ettevõtmine. Kaasaegsed materjalide lahendused lubavad tuua mustreid nii mööblile, töötasapindadele või mis tahes materjalile.

Trendikad vannitoad:

Rahulikud looduslikud mustrid, materjalid ja toonid:


 
Ehitus.ee artiklid
Kõik vanemad uudised leiad arhiivist
Login
Kasutaja:
Parool:
Registreeru
Unustasid parooli?
Soovitame
LIISTUD KOGENUD MEISTRILT
Eksklusiivsed puidust põrandamaterjalid Hansafloorist
ELUS PEAB VÄRVI OLEMA
Kõik õigused kaitstud 2007 – 2024, ehitus.ee  |  Turismiweb.ee  |  Sisustusweb.ee
e-mail: info@ehitus.ee / tel. 6 818 880